TOP TUB ochladzovacia kaďa

Ochladzovací sud TOP TUB je praktická domáca skladacia kúpacia kaďa. Ideálna na ľadový kúpeľ, domáce otužovanie alebo akýkoľvek iný kúpeľ, napr. bylinkový.

 
ľadová terapia
praktický, prenosný, skladací
pomáha zlepšovať imunitu

Vyššia koncentrácia a pozornosť     ★    kvalitnejší spánok     ★     menej stresu

Výhody ľadovej terapie

Časté vystavovanie sa chladu je spojené s množstvom rôznych zdravotných výhod. Vedci napríklad našli dôkaz, že vystavenie chladu zrýchľuje metabolizmus. Ďalšou výhodou vystavenia tela chladu je, že znižuje zápal, opuch a boľavé svaly. Preto mnohí športovci využívajú ľadové kúpele a iné druhy vystavenia chladu ako prostriedok na urýchlenie regenerácie po fyzickom výkone. Okrem toho je terapia chladom spojená aj so zlepšenou kvalitou spánku, väčším sústredením a dokonca aj so zlepšenou imunitnou odpoveďou.

Chlad je dôležitou súčasťou Wim Hof metódy, ktorá sa aplikuje vo forme studených spŕch a ľadových kúpeľov. Účastníci WHM uvádzajú zdravotné prínosy, ktoré siahajú od vyššej energetickej hladiny až po zmiernenie symptómov spôsobených autoimunitnými ochoreniami.

 

Vedecky dokázaná terapia chladom

Vďaka svojej metóde je Wim Hof schopný mimoriadnych vecí, ako napríklad stáť v nádobe naplnenej kockami ľadu a zabehnúť polmaratón v snehu na bosých nohách. V posledných rokoch niekoľko vedcov vykonalo kontrolované experimenty, aby dokázali silu Wim Hofovej metódy a odhalili mechanizmy, ktoré za ňou stoja. V štúdii, ktorú uskutočnila Radboudova univerzita, boli stúpenci Wim Hof metódy a nesledovatelia vystavení patogénu, pričom boli pozorne sledovaní. Účastníci, ktorí praktizovali metódu Wima Hofa, vykazovali zvýšenú imunitnú odpoveď a menej symptómov chorôb. V inom experimente bol sám Wim pozorne sledovaný v chladnom prostredí a v neutrálnom prostredí. Výsledky tejto konkrétnej štúdie ukázali, že Wimove hladiny hnedého tukového tkaniva sú pre muža v jeho veku veľmi vysoké, ale iba pri meraní v chladnom prostredí. V súčasnosti sa vykonáva oveľa viac štúdií s cieľom odhaliť účinky metódy Wim Hof v oblastiach, ako je stres, metabolizmus a zápal.

S Top TUBOM, otužovanie kdekoľvek.

S našim Top Tubom vieš túto metódu praktizovať aj doma na dvore, záhrade, terase svojho bytu, na balkóne, na chate, atď. Ideálna kdekoľvek do exteriéru. Nepotrebuješ na to jazero, stačí keď si napustíš do Top Tubu studenú vodu, poprípade dosypeš ľad a začneš sa otužovať. Výsledky uvidíš už o veľmi krátky čas. Tvoje telo sa ti za to odvďačí.